Cookies

Pre lepšie fungovanie webu používame súbory “cookies”.

Ubytovanie

Ponúkame na pranájom turistickú chatu Bukovina.

Ubytovanie

Turistická chata Bukovina

Turistická ubytovňa hájenka Bukovina sa nachádza v časti Bukovina, čo je 11 km od centra Mesta Nová Baňa, v tichom prostredí neďaleko lesa. Zariadenie slúži k poskytovaniu ubytovacích služieb. Chata je zrekonštruovaná zo starej hájenky, ktorá slúžila ako rodinný dom pre lesníka. Prevádzka pozostáva z dvoch podlaží. Na poschodí sú tri izby po dve stále lôžka s jednou prístelkou v každej izbe (spolu 9 lôžok) Jedna izba s východom na balkón. Na poschodí sa nachádza sprchovací kút, ktorý je oddelení stenou od WC. Na prízemí je dvojlôžková izba, spoločenská miestnosť s krbom, kompletne vybavená kuchyňa v ktorej sa nachádza sporák na pevné palivo a kombinovaný sporák na plyn a elektrickú energiu, samostatné WC, kúpeľňa s rohovou vaňou. V suteréne sa nachádza kotolňa s pecou na tuhé palivo. Vykurovanie je zabezpečené pevným palivom cez radiátory. Teplá voda je v kuchyni zabezpečená cez prietokový ohrievač. V kotolni a v soc. zariadení na poschodí sa nachádzajú bojlery. Miestnosti sú vo väčšej miere obložené drevom, nábytok je zhotovený na mieru. Na dvore pri chate je krb s prístreškom a s posedením. Voda je zabezpečovaná z verejného vodovodu. Odkanalizovanie je do vlastnej žumpy.

Ubytovanie je vhodné predovšetkým pre tých, ktorí hľadajú oddych v príjemnom prostredí, ale aj pre turistických nadšencov, ktorí sa chcú venovať nenáročnej turistike vhodnej aj pre seniorov či rodiny s deťmi. V Novej Bani za posledné obdobie vzniklo mnoho náučných chodníkov. Nad mestom sa na vrchole kopca Háj týči rozhľadňa, ktorá ma výšku 21 metrov a je súčasťou Náučného chodníka Zvonička, ktorý je je nenáročný, obojsmerný, okružný a celoročne prístupný. Trasa vedie po žltej turistickej značke so zastávkami Zvonička – Červená skala – Havrania skala – Háj – Kohútovo, ktoré je zároveň pútnickým miestom. Medzi Kohútovom a Zvoničkou bol vysadený Záhradný les, v ktorom sa nachádzajú domáce ale aj cudzokrajné zaujímavé dreviny. Od vodnej nádrže Tajch ku Kohútovu vedie Náučný chodník Zbojnícke studničky, ktorý spája jednotlivé vodné diela a studničky a informuje o kolobehu vody v prírode a význame lesa. Históriu Novej Bane ako slobodného baníckeho mesta prezentuje Náučný banský chodník v dvoch okruhoch. Neďaleko Starohutského vodopádu začína Náučný chodník Vojšín, ktorý nás dovedie cez Veľkú Lehotu k andezitovému kamennému moru v Malej Lehote. V zimnom období ponúka možnosť lyžovania neďaleké lyžiarske stredisko Drozdovo vhodné najmä pre rodiny s deťmi. Počas celého roka Nová Baňa a okolité obce ponúkajú pestrý kultúrny program, ktorý bližšie približuje brožúrka Spoznaj stredné pohronie na nasledovnom odkaze

Brožúra “Spoznaj stredné pohronie”

V prípade záujmu kontaktujte sa na tel. č. 045/6856729 od pondelka do piatku v prac. čase od 7:00 hod do 15:00 hod. prípadne mailom na mslesynb@gmail.com (v dostatočnom predstihu).

Hájenku Bukovina spravuje p. P. Adamec na tel. čísle 0903  516 210.

Cenník ubytovania

„Ani jeden zo zvukov prírody neruší večné mlčanie, ktoré zahaľuje svet.
Ak budete načúvať týmto zvukom, skôr alebo neskôr začujete ticho…“

Anthony de Mello
Späť hore